Select Page

AKTUALIAUSI DSS REGULIAVIMO PAKEITIMAI IR NUOSTATOS, ĮSIGALIOJANČIOS NUO 2020.05.01

Kaip tinkamai pasiruošti darbuotojų grįžimui į darbą po karantino? Teisiniai ir psichologiniai aspektai?


2020 m. birželio 3 d. | 13:00 – 16:30 | INTERNETU


 

Dr. VILIUS MAČIULAITIS

DSS ir darbo teisės ekspertas, iLaw advokatas


Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinio reglamentavimo naujovės. Darbo organizavimo iššūkiai ir sprendimai krizinių situacijų laikotarpiu.

Pastarojo meto įvykiai reikalauja novatoriškų darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimo sprendimų. Kyla įvairių iššūkių ir klausimų, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Nagrinėjant šią temą bus analizuojami tiek teisiniai, tiek ir praktiniai (įgyvendinimo) teisinio ir lokalinio reglamentavimo aspektai, analizuojamos realios situacijos ir galimi sprendimai. Be to, nuo 2020 m. gegužės 1 d. įsigalioja visa eilė Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimų, kurie taip pat yra aktualūs tiek šiuo sudėtingu laikotarpiu, tiek ir padarys įtaką ateities darbuotojų saugos ir sveikatos procesų organizavimui ateityje.

RAIMEDAS BURBA

TUVLITA konsultavimo tarnybos ir technikos kontrolės tarnybos direktorius


Karantinas eina link pabaigos… Kaip užtikrinti saugias darbo sąlygas, darbuotojams grįžtant į savo darbo vietas?

Kokie žingsniai reikalingi įgyvendinti prieš darbuotojams sugrįžtant į darbo vietas? Kaip nesusipainioti SAM reikalavimuose ir VDI rekomendacijose? Prevencinių priemonių planai, naujos tvarkos, higienos taisyklės, darbuotojų mokymai, AAP išdavimas – viskas per praktinę prizmę; profesinės rizikos vertinimas dėl COVID-19 grėsmės (naujas biologinis rizikos veiksnys); nauji ekstremaliųjų situacijų valdymo planai ir kas juose svarbiausia.

Pagrindiniai DSS organizavimo pokyčiai po gegužės 1 d.

Kokie motyvai lėmė Pavojingų darbų sąrašo panaikinimą ir kaip tai įtakoja visą grandinę DSS organizavimą įmonėse reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus? Ką reikia pakeisti įmonių Mokymo ir žinių tikrinimo bei Instruktavimo tvarkose, kad užtikrinti saugų darbo organizavimą? Praktiniai patarimai ir ekspertinės įžvalgos. Ar dar reikalinga išrašyti paskyras – leidimus? Kodėl VDI reikalauja vykdyti rekomendacijas ir už jų nesilaikymą grasina atgrasančiomis priemonėmis? Naujas požiūris į DSS vidinės kontrolės sąvoką ir jos praktinį įgyvendinimą.

PPĮ priežiūros įstatymo pokyčiai po gegužės 1 d.

Kas iš esmės pasikeitę ir ką reikia žinoti (esminiai ir neesminiai pokyčiai PPĮ voratinkliuose)? Atnaujintas PPĮ kategorijų sąrašas (kur slypi kabliukai) ir taisyklių pakeitimai (kur dingo saugaus naudojimo reikalavimai?); Kaip pačiam tinkamai organizuoti PPĮ nuolatinę priežiūrą (atsakomybės delegavimas, kvalifikacija, privaloma įranga, draudimas)? PPĮ nuolatinės priežiūros organizavimo klaidos ir geroji praktika (samdyti ar atlikti pačiam?); Ko naujo PPI patikros metu  reikalaus akredituotos įstaigos ekspertas? Baudos už reikalavimų nesilaikymą.

BRIGITA KALECKAITĖ

Geštalto psichoterapeutė, VILNIAUS GEŠTALTO INSTITUTO direktorė ir TRIPLE O CONSULTING konsultantė


Nauja darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto rolė – psichologo rolė.

Apie psichologiją šiuo metu kalbama labiau, nei bet kada prieš tai. Kokios psichologinės temos svarbiausios darbo aplinkoje ir kodėl apie jas kalbėti yra būtina? Emocijos, potrauminis streso sutrikimas bei vidiniai ir išoriniai resursai – kokia savijauta yra būdinga šiuo laikotarpiu, ką reiktų toleruoti, o kada būtina susirūpinti. Kaip prakalbinti darbuotojus apie savijautą ir kaip tai gali padėti tapti geresniu DSS specialistu bei sėkmingiau bendrauti su kolegomis.

 

REGISTRACIJA, DALYVAVUSIEMS DSS KONFERENCIJOJE 2020


DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS KONFERENCIJOS 2020 DALYVIAMS ŠIS SEMINARAS – NEMOKAMAS. REGISTRUOJANTIS ĮVESKITE KONFERENCIJOS DALYVIO NUMERĮ, KURĮ GALITE RASTI SAVO VARDO KORTELĖJE, PAŽYMĖJIME ARBA PVM S/F (N-XXXX) 

(Seminare turi teisę nemokamai dalyvauti tik asmuo, dalyvavęs konferencijoje.)

JEI NEDALYVAVOTE DSS KONFERENCIJOJE 2020, REGISTRUOKITĖS SEMINARUI ČIA >>>