2017.02.22 KAUNAS | PARK INN, K. Donelaičio gt. 27

2017.02.24 VILNIUS | RADISSON BLU LIETUVA, Konstitucijos pr. 20

NET 3 RENGINIAI TIKRAM DSS PROFESIONALUI UŽ VIENO KAINĄ!

KONFERENCIJA

Be nuolat aktualių teisinių, psichologinių ir vadybinių temų kartu su ryškiausiais profesionalais, tokiais kaip dr. Vilius Mačiulaitis, Arūnas Lupeika, dr. Tomas Bagdanskis, Raimedas Burba ir kt., šių metų konferencija ypač turtinga DSS praktikų – tikrų DSS lyderių pranešimais – tai geroji įmonių DSS patirtis, pažangūs DSS sprendimai, įkvepiančios DSS specialistų istorijos ir pamokos.

2 SEMINARAI

NEMOKAMAI kiekvienam konferencijos dalyviui!

Tai ypač praktiški DSS seminarai, kasmet vykstantys birželio ir lapkričio mėnesiais. Kokia bus 2017 m. seminarų tematika? Tai priklauso tik nuo jūsų – konferencijos dalyvių! Kaip ir kasmet, iškart po konferencijos skelbiame apklausą, kurios rezultatai ir sąlygos seminarų pagrindines temas.

Tik tai, kas naudingiausia jums – tikriems DSS profesionalams!

DSS PARODA

Praplėskime konferencijos ribas! Šių metų konferencijos metu rasite dar didesnę ir gausesnę, vienintelę tokio pobūdžio darbuotojų saugos ir sveikatos parodą Lietuvoje, kurioje galėsite susitikti su lyderiaujančiais DSS sprendimų ir įrangos tiekėjais, išgirsite apie naujausias tendencijas ir inovacijas DSS srityje, susipažinsite su naujausia saugos produkcija ir pagalbine medžiaga.

NAUJIENA: DSS technologijos ir IT sprendimai!

DSS PLAKATAI

Išskirtinai tik šios konferencijos tradicija – net 10 atnaujintų ir naujų DSS prevencinių plakatų ir ženklų KIEKVIENAM konferencijos dalyviui! Tai akių ir klausos, rankų ir pėdų, biuro ir darbo vietos saugos, pirmosios pagalbos streso prevencijos ir kiti informaciniai – mokomieji plakatai – YPAČ PRAKTIŠKA IR NAUDINGA KIEKVIENOJE DARBO VIETOJE! 

dss plakatai foto

DSS KONKURSAS

PAKVIESTI BENE GERIAUSI DSS EKSPERTAI IR PROFESIONALAI, ADVOKATAI SU NAUJAUSIOMIS ĮŽVALGOMIS IR PRAKTINIAIS PATARIMAIS

MIESTAI

SALĖS

PRANEŠĖJŲ

DALYVIŲ

PRANEŠĖJAI


dr. VILIUS MAČIULAITIS

DSS ir darbo teisės ekspertas, “iLaw” advokatas

JONAS GRICIUS

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vadovas

dr. TOMAS BAGDANSKIS

DSS ir darbo teisės ekspertas, “iLaw” advokatas

RAIMEDAS BURBA

DSS ekspertas, “Tuvlita” konsultavimo tarnybos direktorius

ARŪNAS LUPEIKA

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vadovo pavaduotojas

RENATA TELINSKYTĖ

“Mano būstas” darbų saugos tarnybos vadovė

GENADIJUS LAŠKOVAS

“Verslo aljanso” direktorius

VIKTORIJA STAŠKEVIČIENĖ

“AQ Wiring Systems” darbuotojų saugos ir sveikatos vadovė

SAULIUS VAIKŠNORAS

“Sicor Biotech” sveikatos ir saugos darbe vadovas

LINA GAIDAUSKAITĖ

“Energetikos paslaugų ir rangos organizacija” darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė

ROLANDAS RUPŠYS

“ORLEN Lietuva” darbuotojų saugos ir sveikatos vadovas

GRAŽINA SATKAUSKIENĖ

“Švyturys – Utenos alus“ DSS vadovė

LAIMUTĖ DITAUSKIENĖ

“Inspecta” techninio konsultavimo įstaigos vadovė

VALDAS UNDERIS

“Implement Consulting Group” vadybos konsultantas

SOLVEIGA GRUDIENĖ

PVPA valdybos narė, “Primum esse” direktorė

ASTA TUMAITYTĖ 

“Multicut” vadovė

SIMONAS GUREVIČIUS

Verslininkas, buvęs Lietuvos žydų bendruomenės direktorius

RŪTA GUDMONAITĖ

“Primum esse” konsultantė

VIDAS PETRAITIS

Lean praktikas, „Efektyvūs procesai“ vadovas

dr. JURGITA LAZAUSKAITĖ – ZABIELSKĖ

VU docentė, Lietuvos psichologų sąjungos viceprezidentė

RITA RAŠKEVIČIENĖ

Gydytoja, LSMU Aplinkos ir darbo medicinos katedros dėstytoja

AGNĖ RAUDELIŪNIENĖ

3M Lietuva darbo saugos produktų specialistė

VEGA DIKČIENĖ

TALENTŲ NAMAI partnerė, psichologė, personalo ugdymo trenerė

GINTAUTAS ŽEMAITIS

SDG mokymo departamento gaisrinės saugos ekspertas

JURIS BELTE

Verslo ir vadybos konsultantas

IEVA ŠLIŽIENĖ

DOOR Training and Consulting Baltic konsultantė, Penkiese viena kryptimi: pietryčių Azija

KAROLINA ŽEKAITĖ

SDG mokymo departamento direktorė

ROLANDAS JURAITIS

“Profesionalų aljansas” vadovaujantis partneris, ICF Lithuania prezidentas

DALYVIAI APIE KONFERENCIJĄ


Ačiū visiems dalyvaujantiems, už jų mintis ir idėjas!  

Įdomiausia ir naudingiausia yra interaktyvumas. Naudingiausios temos: teismų praktika, svarbiausi darbo teisės pakeitimai.

Donatas Aškinis, LR Užsienio reikalų ministerija

Galimybė užduoti dominančius klausimus, išgirsti ne tik atsakymus bet ir patirtį iš praktikos. Visi pranešimai buvo labai įdomūs ir naudingi.

Nikolajus Lebedevičius

Ačiū už puikiai suorganizuotą konferenciją. “ Darbuotojų sauga ir sveikata “ konferencijose dalyvauju ne vienerius metus.
Vis nustebinat pranešėjų pasirinkimu. Labai smagu, kai gali pasirinkti sau tinkamas temas.
Inga Špakauskienė, “Vilniaus pergalė”

Labai malonu prisiminti konferenciją ir žmones, kurie atidavė savo jėgas, patyrimą bei gerus norus mums, dalyviams. Dėkoju. Labai laukiu sekančių metų konferencijos. Sekmės pasiruošime.

Konferencija tobulėja, nepalyginsi su praėjusiais renginiais. Patiko, kad yra didelis ir įvairus pasirinkimas, daug dėmesio skiriama motyvacijai, saugiai elgsenai.

Nerijus Stankus

Patiko konferencijos formatas, galimybė pasirinkti paskaitas. Tokiu būdu kiekvienas klausytojas turėjo galimybę „susikomplektuoti“ jam tinkamiausią ir įdomiausią paskaitų paketą.

Čia gavome viską, kas yra reikalinga mūsų darbe: ir naujausią informaciją, ir dar neturėtas metodikas, ir betarpišką bendravimą. “Jonavos šilumos tinklai”

DSS specialistas R.Lechavičius

Nuoširdus ačiū už konferencijos organizavimą ir pravedimą. Buvau pilnai patenkintas ir džiaugiuosi bei šypsausi, o tai reiškia, kad viskas – PUIKU.

Gintautas

Visos temos buvo parinktos labai įdomios ir aktualios! Pirmą kartą tokia gausa ir pasirinkimas.

Asta Norvilė

PROGRAMA


I DALIS 09:00 – 10:30

DARBUOTOJŲ SAUGA IR SVEIKATA – SVARBIAUSIA! NORMINIŲ AKTŲ PAŽEIDIMAI – SKUNDAI, KURIUOS GAUNA VDI IR REIKŠMINGIAUSIOS TEISMŲ BYLOSAtsakomybė už darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimų pažeidimus. VDI darbo ginčų komisijos sprendimai. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) praktika ir nutarimai. Teisiniai klausimai ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto asmeninė atsakomybė. Jonas Gricius, LR Vyriausiasis Valstybinis darbo inspektorius (VDI)

SAUGOS IR SVEIKATOS TEISINIS REGLAMENTAVIMAS: aktualios problemos ir naujovės NAUJOJO DARBO KODEKSO KONTEKSTE: kaip naujasis DK ir galimos jo korekcijos 2017 m. I pusmetyje paveiks DSS specialistų darbą? Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ LABIAUSIAI? | Dr. Vilius Mačiulaitis, DSS ekspertas, “iLAW” advokatas.

DSS IŠŠŪKIAI ŠIANDIEN IR RYTOJ: KUR ESAME, KUR LINK EINAME IR KAM TURIME BŪTI PASIRUOŠĘ? Kaip galite prisidėti jūs? | Arūnas Lupeika, LR Vyriausiojo Valstybinio darbo inspektoriaus (VDI) pavaduotojas

II DALIS 11:00 – 12:30

SALĖ A

KĄ “ORLEN LIETUVA” DARO KITAIP DSS SRITYJE? Ir, beje, tai nereikalauja didžiulių investicijų. NA skaičius įmonėje, tenkantis 100 darbuotojų, tėra 0,49, tuo tarpu, kai santykio rodiklis pagal OSHA siekia 2,5. Kaip “ORLEN Lietuva” formuoja DSS kultūrą įmonėje ir kaip įtraukia kiekvieną darbuotoją būti DSS advokatu? | Rolandas Rupšys, “ORLEN Lietuva” darbuotojų saugos ir sveikatos vadovas.

SALĖ B

POTENCIALIAI PAVOJINGI ĮRENGINIAI: kaip juos prižiūrim, kaip su jais dirbam ir kaip mąstom apie juos? Remdamasis savo konsultacine praktika, pranešėjas pažvelgs į kuriozus, pasitaikančius darbe su potencialiai pavojingais įrenginiais, deramą ir netinkamą jų priežiūrą ir koks mąstymas padeda “susidraugauti” su tokiais įrenginiais. | Raimedas Burba, “Tuvlita” konsultavimo tarnybos direktorius.

SALĖ C

DARBUOTOJŲ ĮGALINIMAS: kaip įgalinti visus darbuotojus tapti atsakingais už DSS įmonėje?| Rūta Gudmonaitė, “Primum esse” konsultantė

SALĖ D

3 ŽINGSNIAI TAPTI TIKRU DSS LYDERIU ĮMONĖJE. Kaip užduoti saugos toną, kad kiti sektų ir tikėtų tavimi? Kaip padėti žmonėms patikėti DSS idėja, o ne versti juos laikytis reikalavimų? Kaip pakviesti dalyvauti DSS iniciatyvoje taip, kad žmonės sutiktų? DSS LYDERYSTĖ ĮMONĖJE. | Valdas Underis, “Implement Consulting Group” vadybos konsultantas.

KAIP PRAVESTI EFEKTYVIUS DSS MOKYMUS? Kaip paruošti ir pravesti efektyvius mokymus? Kaip tai daro geriausi konsultantai ir treneriai? Ir ko galima iš jų pasimokyti? | Karolina Žekaitė, SDG mokymo departamento direktorė

NET IR PROTINGI ŽMONĖS ATSAKINGOSE ĮMONĖSE PATIRIA NELAIMINGUS ATSITIKIMUS. Kartais neapdairumas, kartais išsiblaškymas, kartais pasakymas “vėliau”, kartais… Per realių nelaimingų atsitikimų analizę, šis pranešimas padės kiekvienam pažvelgti į NA prevenciją kaip nuolatinį DSS specialisto ir visos organizacijos darbą. Laimutė Ditauskienė, “Inspecta” techninio konsultavimo įstaigos vadovė.
GEROJI “MULTICUT” DSS PATIRTIS: trijų dėmenų balansas – saugu, sveika ir pelninga. Asta Tumaitytė, “Multicut” vadovė
SAUGI DARBO VIETA VISOMS AMŽIAUS GRUPĖMS. KAIP DIRBTI SU SKIRTINGŲ KARTŲ DARBUOTOJAIS DSS SRITYJE? Nenuostabu, kad skirtingų kartų darbuotojai turi skirtingus požiūrius į tuos pačius dalykus organizacijoje. O kiekvienam DSS profesionalui itin aktualu suprasti jų požiūrių skirtumus ir / ar panašumus, kalbant apie darbuotojų saugos ir sveikatos sritį. | Vega Dikčienė, “Talentų namai” partnerė, konsultantė
KAIP DSS SPECIALISTUI IŠLIKTI TEISINGAM PRIEŠ SAVE, KOLEGAS, ORGANIZACIJĄ IR ĮSTATYMĄ? Analizuodamas DSS specialisto darbą, kartais pradedi galvoti, kad tai “misija neįmanoma”: suderinti perspektyvas, kurios… tiesiog “nesiderina”. TEISINĖS DSS KONTRAVERSIJOS IŠ ADVOKATO PRAKTIKOS IR TEISMŲ SALĖS. | dr. Tomas Bagdanskis, DSS ir darbo teisės ekspertas, “iLaw” advokatas.
KAIP MES IDENTIFIKUOJAME IR VALDOME SU KASDIENINE VEIKLA IR NEĮPRASTOMIS SITUACIJOMIS SUSIJUSIAS RIZIKAS?  Ir kaip į šį procesą įtraukiame savo darbuotojus? PASTATŲ ADMINISTRAVIMO LYDERĖS “MANO BŪSTAS” PATIRTIS IR PAMOKOS. | Renata Telinskytė, “Mano būstas” darbų saugos tarnybos vadovė.
KAIP TAIKYTI LEAN PRINCIPUS DSS SPECIALISTO VEIKLOJE? Efektyviai paprasta ir paprastai efektyvu. | Vidas Petraitis, Lean praktikas, „Efektyvūs procesai“ vadovas
DARBUOTOJŲ MĄSTYMO LYGMUO IR MOTYVACIJA DSS SRITYJE. Kaip bendrauti su skirtingais darbuotojais, kad paiektume norimo rezultato jų DSS motyvacijoje? Juk išties, kai kuriems reikia bizūno, kitiems – kolegiško patarimo, o kiti – tiesiog savaime yra DSS fanai. ALGORITMAS DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS MOTYVACIJAIJuris Belte, Verslo ir vadybos konsultantas.

III DALIS 13:30 – 15:00

PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS AUDITAS ĮMONĖJE. Ką pasitikrinti šiandien, kad ramiai miegotumėte kasnakt arba į svarbiausi dalykai priešgaisrinėje saugoje, kuriais pasirūpinti privalo kiekviena įmonė? ITIN PRAKTIŠKA. | Gintautas Žemaitis, SDG mokymo departamento gaisrinės saugos ekspertas
ERGONOMINIAI MATAVIMAI MŪSŲ PRAKTIKOJE. Reali “AQ Wiring Systems” praktika ir įžvalgos tiesiai iš Darbuotojų saugos ir sveikatos vadovės Viktorijos Staškevičienės lūpų. JOKIO TUŠČIAŽODŽIAVIMO – TIK TAI, KĄ IR KAIP MES DAROME KASDIEN.  
NAUJOS KARTOS ASMENS APSAUGOS PRIEMONĖS: AAP ATEITYJE arba ką šiandien “konstruoja” pažangiausi AAP gamintojai? Kaip išmaniosios technologijos praturtina asmens apsaugos priemones ir kokių jų laukti artimiausioje ateityje? | Agnė Raudeliūnienė, 3M Lietuva darbo saugos produktų specialistė
KAIP PASIEKTI DARBO IR LAISVALAIKIO BALANSĄ? Kaip atrasti darbo ir laisvalaikio balansą? Kaip pasiekti, kad šeima visuomet būtų pirmoje vietoje, tačiau darbas niekada neliktų antroje? Kokie yra 5 raktiniai elementai, su kuriais atkeliauja pusiausvyra? | Ieva Šližienė, “DOOR Training and Consulting Baltic” konsultantė.

REGULIARUS DSS BŪKLĖS VERTINIMAS PRAKTIKOJE. Kažin ar gali būti toks DSS profesionalas, kuris pasakytų, jog padarė viską  DSS srityje. Tad nenuostabu, kad rūpestis DSS būkle ir jos vertinimas yra nuolatinis procesas. Geroji “Mars Lietuva” praktika | Dainius Puzinas, “Mars Lietuva” darbo saugos inžinierius

PROFESINĖ SVEIKATA IR PROFESINĖS LIGOS BEI DARBUOTOJŲ SVEIKATOS STIPRINIMAS DARBO VIETOJE. Profesinių ligų statistika Lietuvoje ir jos kitimas, didžiausi iššūkiai, su kuriais susiduria įmonės šiandien ir galimi sprendimo būdai. LIETUVOS PRAKTIKA! | Rita Raškevičienė, gydytoja, LSMU, Aplinkos ir darbo medicinos katedros dėstytoja
PSICHOLOGINIS SAUGUMAS – KOKYBIŠKAI NAUJAS ŽINGSNIS FORMUOJANT SAUGIĄ, SVEIKĄ IR PRODUKTYVIĄ KULTŪRĄ ORGANIZACIJOJE.  Kaip DSS specialistas gali prisidėti, padedant organizacijai žingsniuoti psichologinio saugumo link? KETURIOS REALIOS INICIATYVOS, KURIŲ IMTIS GALI KIEKVIENA ĮMONĖ! | dr. Jurgita Lazauskaitė-Zabielskė, Vilniaus universiteto docentė
DSS KULTŪRA KIEKVIENAME ŽINGSNYJE: tai eilė metų sunkaus darbo, bet pasiekiama, jei tik nori. “SICOR BIOTECH” PATIRTIS TAI PASIEKTI. | Saulius Vaikšnoras, “Sicor Biotech” sveikatos ir saugos darbe vadovas.
PSICHOSOCIALINIŲ VEIKSNIŲ VERTINIMAS IR DIDŽIAUSI RIZIKOS VEIKSNIAI LIETUVOS ĮMONĖSE. Kokie veiksniai labiausiai įtakoja Lietuvos įmonių dirbančiuosius? Kokie šių veiksnių rizikų valdymo metodai ir keliai? Ir kaip vertinti psichosocialinius veiksnius savo įmonėje? | Genadijus Laškovas, “Verslo aljansas” vadovas.
DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS GEROJI PRAKTIKA ĮMONĖJE UAB “ŠVYTURYS – UTENOS ALUS.“ Kokias praktikas taikome įmonės veikloje, siekdami kurti saugią ir sveiką darbo aplinką, vykdydami nelaimingų atsitikimų, incidentų bei profesinių susirgimų prevenciją? Ir kaip matuojame rezultatus? | Gražina Satkauskienė, “Švyturys – Utenos alus“ DSS vadovė.
30-MINUČIŲ GIDAS: “KAIP SUKURTI GERĄ SEMINARĄ?”Rolandas Juraitis, “Profesionalų aljansas” vadovaujantis partneris, ICF Lithuania prezidentas
SVEIKATA ir visi jos atspalviaiSolveiga Grudienė, PVPA valdybos narė, “Primum esse” direktorė
IV DALIS 15:30 – 17:00

TAPKITE SAVO ĮMONĖS MANKŠTOS LYDERIU! Jeigu dirbame sėdimą darbą, dienos pabaigoje jaučiamės tarsi suragėję. O laikui bėgant, jeigu tik sėdėsime ir nesimankštinsime, šie nemalonūs pojūčiai gali peraugti ir į rimtas ligas. Kartu su profesionaliu sporto treneriu, atliksime trumpą biuro mankštą ir išmoksime tokį užsiėmimą pravesti grupei žmonių. Pasiruoškite tapti tikru SAVO ĮMONĖS MANKŠTOS LYDERIU!

DSS KONKURSO “MĄSTYK IR DIRBK SAUGIAI” LAIMĖTOJŲ APDOVANOJIMAI (tik Vilniuje)

JEI ESI SAVO SRITIES PROFESIONALAS IR TUO GYVENI…  Besikeičiantis DSS profesionalo pasaulis: kokie DSS specialistai buvo reikalingi vakar, kokių jų reikia šiandien ir kokių reikės rytoj? Ar mes pasiruošę naujiems iššūkiams darbuotojų saugos ir sveikatos srityje ir kokia rytdiena tikrų profesionalų laukia?| Lina Gaidauskaitė, “Energetikos paslaugų ir rangos organizacija” Darbuotojų saugos ir aplinkosaugos skyriaus vadovė.

DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS PRAKTIKOS IŠMINTIS – KLAUSIMAI, ATSAKYMAI IR KONTRAVERSIJOS: PRANEŠĖJŲ DISKUSIJA Labiausiai laukiama ir visuomet tik geriausių atsiliepimų iš konferencijos dalyvių susilaukianti konferencijos dalis, mat joje visi konferencijos pranešėjai susiburia bendrai diskusijai, auditorijos – konferencijos dalyvių užduodamiems klausimams. Tai vieta, kuomet jūs galėsite užduoti labiausiai rūpimus ir spręstinus klausimus ir… gauti nemokamą „konsultaciją“. Ruoškite klausimus jau dabar! YPAČ AKTUALU, YPAČ INTENSYVU IR YPAČ PRAKTIŠKA.

TIK 5 VERTYBĖS JŪSŲ ORGANIZACIJAI IR… ASMENINIAM GYVENIMUI. Nebuvimas teisingos kultūros organizacijoje, valstybėje, industrijoje ar… jūsų šeimoje kenkia tiek jums, tiek saugumui. Netinkamos mūsų reakcijos NA, incidentų atvejais ar bet kokiais kitais kritiniais momentais skatina neatsakingumą, profesinį bukimą, išsisukinėjimą, biurokratizmą. Teisinga kultūra yra, tuo pačiu, ir saugi kultūra, kurioje gali atsiskleisti kiekvienas žmogus individualiai ir visa komanda kartu. O pamatas jai yra vertybės. | Apie 5 vertybes, kaip pagrindą organizaciniam ir asmeniniam gyvenimui, verslininkas, buvęs Lietuvos žydų bendruomenės direktorius Simonas Gurevičius.

ITIN PRAKTIŠKA IR INTENSYVI XIII-OJI DIDŽIAUSIA LIETUVOJE METINĖ DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS KONFERENCIJA

RENGINIO PARTNERIAI


 Nuo pat pirmosios konferencijos, jos organizavimas remiasi partneryste, turtingomis idėjomis ir visapusiu geranoriškumu. AČIŪ visiems, kuriantiems konferenciją kartu ir kasmet prisidedantiems prie renginio sėkmės!

Darbuotojų sauga ir sveikata 2017


XIII-OJI DIDŽIAUSIA LIETUVOJE METINĖ KONFERENCIJA 

NAUJAUSI SAUGOS TEISĖS PAKEITIMAI, TEISMŲ SPRENDIMAI, ĮMONIŲ GEROJI PRAKTIKA, DIDŽIAUSIOS KLAIDOS IR PAMOKOS BEI PRAKTINIAI PATARIMAI! NAUJI PRANEŠĖJAI! DSS PARODA! IR GAUSUS BŪRYS BENDRAMINČIŲ!

Confinn


8 615 18868  info@confinn.eu